قیمت ها بروز می باشد _ ثبت سفارش و خرید فقط از طریق واتساپ و تماس تلفنی امکان پذیر می باشد !!!
ارسال کالا از انبار فروشگاه به سراسر کشور
شنبه الی چهارشنبه / ساعت 10 الی 18
ارسال کالا از انبار فروشگاه به سراسر کشور

پیاده سازی نیروگاه 20 کیلوواتی در کارخانه کفش

درباره پروژه :
جزییات پروژه

نیروگاه آنگرید 20 کیلوواتی کارخانه کفش در کهریزیک

از اهداف اصلی ابن پروژه برای کارفرما ایجاد هوای پاک و استفاده از مزایا آن بود. که خوشبختانه با کارشناسی که توسط متخصصان تک اینورتر بر روی زمین محل احداث نیروگاه خورشیدی انجام شد استراکچر ها و پنل ها با موفقیت نصب شدند. با توجه به اینکه پایه تولید انرژی در کشور سوخت های فسیلی است بنابراین هر چه میزان مصرف کمتر باشد آلودگی کمتری منتشر می شود؛ ضمن اینکه باید توان به کارگیری انرژی های تجدید پذیر را داشته باشیم یعنی نیروگاه های خورشیدی را توسعه دهیم.

 

 

از آنجایی‌که پدیده آلودگی هوا در کشورهای در حال توسعه یک معضل زیست محیطی غیرقابل کنترل است و به دنبال آن هزینه پاکسازی پنل‌های خورشیدی به صورت دوره‌ای نیز از نظر اقتصادی به صرفه نیست، بنابراین هنوز تولید برق خورشیدی در کشورهای درحال توسعه یک چالش اساسی محسوب می‌شود.

نیروگاه های خورشیدی که انرژی خورشید را به برق تبدیل می کنند در آینده با مزایای قاطعی که در برابر نیروگاه های فسیلی و اتمی دارند به خصوص این که دوستدار محیط زیست می باشند به این ترتیب مشکل برق بخصوص در دوران اتمام ذخایر نفت و گاز حل خواهند شد. تأسیس و به کارگیری نیروگاه های حرارتی آینده ای پرثمر و زمینه ای گسترده را برای کمک به خودکفایی و قطع وابستگی کشور به صادرات نفت فراهم خواهد کرد.

تولید برق بدون مصرف سوخت

نیروگاه های خورشیدی نیاز به سوخت ندارند و برخلاف نیروگاه های فسیلی که قیمت برق تولیدی آن ها تابع قیمت نفت بوده و همیشه در حال تغییر می باشد، در نیروگاه های خورشیدی این نوسان وجود نداشته و می توان بهای برق مصرفی را برای مدت طولانی ثابت نگه داشت.

عدم احتیاج به آب زیاد

نیروگاه های خورشیدی با هوای گرم احتیاج به آب ندارند لذا برای مناطق خشک مثل ایران بسیار حائز اهمیت می باشند. (نیروگاه های حرارتی سنتی هنگام فعالیت نیاز به آب مصرفی زیادی دارند)

عدم آلودگی محیط زیست

نیروگاه های خورشیدی ضمن تولید برق هیچ گونه آلودگی در هوا نداشته و مواد سمی و مضر تولید نمی کنند در صورتی که نیروگاه های فسیلی هوا و محیط اطراف خود را با مصرف نفت – گاز و یا ذغال سنگ آلوده کرده و نیروگاه های اتمی با تولید زباله های هسته ای خود که بسیار خطرناک و رادیواکتیو هستند محیط زندگی را آلوده مشکلات عظیمی را برای ساکنین کره زمین به وجود می آورند.

امکان تامین شبکه های کوچک و ناحیه ای

نیروگاه های خورشیدی می توانند با تولید برق به شبکه سراسری برق نیرو برسانند و در عین حال امکان تأمین شبکه های کوچک و ناحیه ای را نیز به ما بدهند در حالی که نیاز به تأسیس خطوط فشارقوی طولانی جهت انتقال برق ندارند. چون انتقال از نیروگاه های ظرفیت بالای توأم با شبکه انتقال سراسری پر هزینه می باشد.

استهلاک کم و عمر زیاد

نیروگاه های خورشیدی بدلایل فنی و نداشتن استهلاک زیاد دارای عمر طولانی می باشند، در حالی که حداکثر عمر نیروگاه های فسیلی بین ۱۵ تا ۳۰ سال محاسبه شده است.

عدم احتیاج به متخصص

نیروگاه های خورشیدی احتیاج به متخصص عالی ندارند و می توان آن ها را به طور اتوماتیک به کار انداخت، در صورتی که در نیروگاه های اتمی وجود متخصصین عالی مقام ضروری بوده و این دستگاه ها احتیاج به مراقبت های دائمی و ویژه دارند.

5/5 - (3 امتیاز)
درباره پروژه
  • زمان اجرا : تابستان 1396
  • مکان پروژه : کهریزک شورآباد
  • کارفرما : کارخانه کفش
  • مجری : تیم فنی مهندسی تک اینورتر
ظرفیت پروژه
  • پروژه 20 کیلو واتی آنگرید
تجهیزات پروژه
  • اینورتر کاکو آلمان
  • پنل های خورشیدی 280 وات jspv کره
  • استراکچر خورشیدی
  • و…
گالری عکس ها :

از اهداف اصلی ابن پروژه برای کارفرما ایجاد هوای پاک بود چراکه نیروگاه های خورشیدی ضمن تولید برق هیچ گونه آلودگی در هوا نداشته و مواد سمی و مضر تولید نمی کنند.

دیگر
پروژه ها
You have no comparison lists. Add products to the comparison.