قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد _ ثبت سفارش و خرید فقط از طریق واتساپ و تماس تلفنی امکان پذیر می باشد !!!
ارسال کالا از انبار فروشگاه به سراسر کشور
شنبه الی چهارشنبه / ساعت 10 الی 18
ارسال کالا از انبار فروشگاه به سراسر کشور

میزان برق دهی پنل خورشیدی

میزان برق تولیدی پنل خورشیدی

نوع پنل خورشیدی که شما انتخاب می‌کنید، در کارایی آن بسیار مهم است. پنل‌های خورشیدی متفاوتی در بازار موجود هستند که پنل های خورشیدی مونوکریستال و پلی کریستال در حال حاضر رایج‌ترین هستند.

۱ – سایه از هر نوع؛ از روزهای ابری گرفته تا سایه‌های شاخه های درختی، می تواند در خروجی پنل های خورشیدی تاثیر گذار باشند. از آنجا که سلول ها با هم مرتبط می شوند، سایه در یک سلول می تواند کارایی سلول‌ خورشیدی را تحت تاثیر قرار دهد.

۲ – منطقه جغرافیایی؛ تمام سامانه های خورشیدی غیر متحرک باید با بهترین موقعیت و زاویه با نور خورشید تنظیم شوند.

۳ – درجه حرارت؛ درجه حرارت بالا به طور معمول بر روی پشت بام ها می تواند بر خروجی یک پنل خورشیدی تاثیر منفی بگذارد. بهترین راه مبارزه با آن، انتخاب پنل‌های فتوولتائیک مناسب برای آب و هوای محل شما است.

میزان برق تولیدی پنل خورشیدی به 3 عامل بستگی دارد:
  • اندازه پنل خورشیدی
  • میزان نوری که بر پنل تابیده می شود

ابعاد پنل خورشیدی

پنل های خورشیدی در ابعاد و انداره های مختلفی و با توجه به خروجی مورد نیاز ساخته می شوند؛ اما پنل هایی که به طور معمول در ساخت نیروگاه های خورشیدی کوچک و بزرگ استفاده می شوند، دارای 60 یا 72 سلول خورشیدی می باشند. ابعاد تقریبی پنل های دارای 60 سلول 165*99 سانتی متر و ابعاد تقریبی پنل های 72 سلول 195*99 سانتی متر می باشد. برای مشاهده سایر ابعاد پنل های خورشیدی می توانید از مشخصات درج شده در صفحه پنل های خورشیدی استفاده نمایید.

راندمان پنل های خورشیدی

راندمان پنل های خورشیدی به معنی میزان انرژی الکتریکی تولید شده به وسیله انرژی خورشیدی می باشد. پنل های خورشیدی تولید شده در سال 1954 تنها 6% از انرژی خورشیدی دریافتی را به الکتریسیته تبدیل می کردند. در صورتی که سلول های خورشیدی ای با این راندمان را همانند شکل بالا در یک پنل 60 سلولی در کنار یکدیگر قرار دهیم، میزان انرژی الکتریکی تولیدی 20 وات می باشد که این میزان 3/1 انرژی مورد نیاز برای روشن سازی یک لامپ 60 وات می باشد. در حال حاضر راندمان پنل های خورشیدی با ثابت ماندن ابعاد آنها تا 20% افزایش یافته است.

نحوه محاسبه توان خروجی پنل های خورشیدی

با مشاهده اطلاعات درج شده در لیبل پنل های خورشیدی می توانید توان خروجی آنها را در شرایط استاندارد یا STC بدست آورید. برای بدست آوردن توان خروجی در شرایط استاندارد از تاباندن 1000 وات انرژی بر 1 متر مربع از سلول های خورشیدی استفاده می کنند. این میزان انرژی به طور تقریبی با انرژی دریافتی از خورشید در ظهر برابری می کند.

توان مصرفی وسایل الکتریکی

برای بدست آوردن میزان توان مصرفی دستگاه های الکتریکی خود می توانید از مشخصات درج شده بر روی لیبل دستگاه استفاده کرده و یا از فروشنده مشخصات فنی را دریافت کنید.

 

انواع پنل خورشیدی

هر سیستم خورشیدی متشکل از اجزای مختلفی است که مهمترین ان پنل است. پنل‌ها معمولا ۵۰ درصد هزینه یک سیستم خورشیدی را شامل می‌شوند. پنل‌های خورشیدی مرسوم دو نوع هستند که پلی و منو کریستال هستند. پنل‌های منو کمی راندمان بالاتری دارند، ولی گرانتر هستند. در ایران اغلب از پنل‌های پلی کریستال استفاده می‌گردد. ظرفیت و ابعاد پنل‌ها متفاوت است. پنل از ۵ وات در بازار وجود دارد تا بالای ۴۰۰ وات. اما پنل‌های تجاری که در نیروگاه‌های متصل به شبکه استفاده می‌شود عموما همه بالای ۳۰۰ وات است گرچه تا یکسال قبل نیز از پنل‌های ۲۵۰ واتی به صورت مرسوم استفاده می‌شود. برای تشخیص پنل با کیفیت حتما از یک شرکت مشاور با تجربه کمک بگیرید چراکه سودجویان با تغییر مارک و لیبل پنل‌ها یا با استفاده از سلول‌های بی کفیت اقدام به تولید پنل‌های تقلبی کرده اند و در بازار ایران به وفور یافت می شود.

سوالات متداول پیرامون میزان برق تولیدی پنل خورشیدی

هر پنل خورشیدی چه مقدار برق تولید می کند؟

نوع پنل خورشیدی که شما انتخاب می‌کنید، در میزان بازدهی آن بسیار مهم است. پنل‌های خورشیدی متفاوتی در بازار موجود هستند که پنل های خورشیدی مونوکریستال و پلی کریستال در حال حاضر رایج‌ترین هستند.

شماره تماس متخصصان خبره تک اینورتر جهت مشاوره تخصصی

۰۹۱۲-۵۰۰۹۹۰۱ - 0935-4008877

توصیه های خرید و نصب نیروگاه خورشیدی

بهتر است با عقد قرارداد با شک شرکت طراح و نصب نیروگاه‌های خورشیدی اقدام به خرید تجهیزات و نصب نیروگاه کنید. اغلب افراد صرفا به قیمت و برند پنل و استراکچر و اینورتر توجه می‌کنند در حالی که حتی نوع سیم و کابل، تابلو، شرایط ارت، تجهیزات حفاظتی نظیر سرج ارستر و فیوز، نحوه نصب و ... نیز مهم هستند.

5/5 - (2 امتیاز)
مقاله های بیشتر
درباره تک اینورتر چه میدانید ؟
لطفا بیشتر از ما بدانید
You have no comparison lists. Add products to the comparison.