قیمت و خرید آنلاین مولد برق

 

مبدل برق: راهنمای خرید و انتخاب بهترین مدل

مبدل برق در روال عادی روزمره در همه جا ازجمله خانه، محل کار تجاری یا در محیط های صنعتی استفاده می شود.  مبدل برق به دلیل قدرت و راندمان بالا، به بخشی جدایی ناپذیر از درایوهای الکتریکی صنعتی، منبع تغذیه الکتریکی، سیستم های کشش الکتریکی و تجهیزات کنترل خودرو تبدیل شده اند.

انواع مختلفی از مبدل برق برای اهداف مختلفی مانند اینورتر، یکسوسازی و غیره استفاده می شود که از چند میلی وات تا چند هزار وات درجه بندی می شوند. اجازه دهیدکمی بیشتر در مورد مبدل برق و انواع آن ها بدانیم تا بتوانیم بهتربن مدل برق را انتخاب کنیم.

 

 

مبدل برق چیست؟

مبدل یک مدار الکتریکی است که ورودی AC/DC دارد و یک خروجی AC/DC با ولتاژ متفاوت تولید می کند. مبدل برق تغییر ولتاژ را از طریق سوئیچینگ فرکانس بالا با استفاده از فیلتر القایی و خازنی انجام می دهد.

مبدل برق یک مدار الکتریکی است که انرژی الکتریکی را از یک شکل به شکل بهینه شده مورد نظر جهت بار خاصی تغییر می دهد. مبدل برق ممکن است یک یا چند عملکرد متفاوت داشته باشد و خروجی متفاوتی با یک ورودی را تولید کند.

مبدل برق برای افزایش یا کاهش مقدار ولتاژ ورودی، قطبیت معکوس، یا تولید چندین ولتاژ خروجی با قطبیت یکسان با ورودی، قطبیت متفاوت یا قطبیت های مختلط مانند واحد منبع تغذیه کامپیوتر کاربرد دارد.

مبدل های DC به DC کاربرد گسترده ای از جمله منبع تغذیه کامپیوتر، تبدیل و تنظیم توان سطح برد، مدارهای کنترل موتور DC و موارد دیگر دارند.

بیایید در ادامه نگاهی به انواع مبدل برق بیاندازیم.

 

 

انواع مدل برق کدام ها است؟

1.مبدل برق AC به DC معروف به یکسو کننده

منبع اصلی انرژی الکتریکی که از شبکه می آید، جریان متناوب تک فاز یا سه فاز دارد. درست است که جریان AC برای انتقال بسیار کارآمد است، اما بسیاری از دستگاه ها، درایوها و تجهیزات الکترونیکی به منبع تغذیه DC نیاز دارند که با استفاده از یکسو کننده ها تامین می شود.

یک یکسو کننده جریان AC را می گیرد و آن را به DC تبدیل می کند. یکسو کننده محبوب ترین نوع مبدل برق است.

2.مبدل برق DC به AC  (اینورتر)

اینورتر یا مبدل DC به AC، منبع تغذیه DC را از باتری گرفته و آن را به AC تبدیل می کند. فرآیند وارونگی تبدیل DC به AC به ویژه با بانک های باتری در سیستم های منبع تغذیه اضطراری و در سیستم های انرژی خورشیدی استفاده می شود.

3.مبدل برق تنظیم کننده ولتاژ AC

تنظیم کننده ولتاژ AC یک مبدل برق AC به AC است که ولتاژ AC را در یک سطح می گیرد و به ولتاژ AC  با دامنه دیگری تبدیل می کند. چنین مبدل هایی از تریستورهای کنترل شده triAC، تریستور یا SCR، GTO، IGBT یا MOS تشکیل شده است.

4.مبدل برق DC به DC

مبدل برق DC به DC  برای تطبیق سطح ولتاژ منبع با سطح ولتاژ مولفه یا دستگاه استفاده می شود. این مبدل برق بیشتر به سه کلاس طبقه بندی می شوند.

مبدل باک: مبدلی که ولتاژ خروجی کمتر از ورودی را فراهم می کند.

مبدل تقویت کننده: مبدلی که خروجی آن بالاتر از ورودی باشد.

مبدل Buck-Boost: مبدلی که خروجی آن می تواند بالاتر یا کمتر از ورودی باشد.

5.مبدل AC/DC

یک مبدل AC/DC می تواند AC را به DC و DC را به AC تبدیل کند. چنین مبدل هایی قابلیت عملکرد به عنوان یک اینورتر و همچنین یکسو کننده را دارند.

6.مبدل برق فرکانس

بسیاری از درایوها و قطعات الکتریکی نیاز به منبع متغیری دارند که با فرکانس 50/60 هرتزی که از شبکه می آید، متفاوت هستند. مبدل فرکانس منبع تغذیه AC را در یک فرکانس می گیرد و آن را به فرکانس مورد نیاز تبدیل می کند. مبدل فرکانس نیز نوعی مبدل AC به AC است.

7.مبدل فاز

تبدیل کننده فاز نیز نوعی مبدل AC به AC است. منبع تغذیه تک فاز را به سه فاز یا سه فاز را به تک فاز تبدیل می کند.

8.مبدل توان راکتیو

مبدل توان راکتیو، توان راکتیو تولید شده یا مصرف شده را جبران می کند.

9.تبدیل کننده ولتاژ

مبدل ولتاژ یک اصطلاح کلی است. این مبدل می تواند قطعه ای باشد که ولتاژ را به عنوان ورودی می گیرد و جریان معادل تولید می کند. بسیاری از اوقات مبدل های ولتاژ AC به AC تحت عنوان مبدل ولتاژ عمومی طبقه بندی می شوند.

10.مبدل جریان

مبدل جریان، جریان را می گیرد و ولتاژ معادل تولید می کند. مانند مورد قبلی، این یک اصطلاح عمومی است و می تواند به هر نوع مبدل برق تعمیم یابد.

کدام مبدل برق را انتخاب کنم ؟

مبدل برق به طور گسترده ای در تجهیزات الکترونیکی، در منبع های تغذیه و سایر مدارهایی که به ولتاژ و سطوح جریان خاصی به غیر از انرژی منبع خام موجود نیاز دارند، استفاده می شود. مبدل ها هر نوع ولتاژ مورد نیاز را با مقدار دلخواه فراهم می کنند. با طراحی مناسب و استفاده از اجزای تقریبا ایده‌آل، روش‌های تبدیل موجود انرژی قابل اعتماد و کارآمدی را برای تامین انرژی بیشتر دستگاه‌ها و قطعات الکترونیکی ارائه می‌دهند.

 

 

تمامی مدل های مبدل برق را می‌توان در کاربردهای متنوعی مانند منابع تغذیه حالت سوئیچ (SMPS)، کنترل ماشین‌های الکتریکی، سیستم‌های ذخیره انرژی، درایوهای روشنایی، فیلترهای توان فعال، تولید و توزیع برق، تبدیل انرژی تجدیدپذیر، انعطاف‌پذیر یافت. انتقال AC و فناوری جاسازی شده دارد. شما می توانید مبدل برق مورد نظر خود را از شرکت تک اینوتر تهیه کنید. شرکت تک اینورتر ارائه کننده باکیفیت ترین و بهترین مبدل برق است. حتما قبل از خرید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با تیم حرفه ای ما مشورت کنید تا بتوانید بهترین مدل مبدل برق را انتخاب کنید.

 

سوالات متداول پیرامون مبدل برق

مبدل برق چیست؟

مبدل یک مدار الکتریکی است که ورودی AC/DC دارد و یک خروجی AC/DC با ولتاژ متفاوت تولید می کند. مبدل برق تغییر ولتاژ را از طریق سوئیچینگ فرکانس بالا با استفاده از فیلتر القایی و خازنی انجام می دهد.

چه نوع مبدلی برای خرید مناسب تر است؟

مبدل برق مورد نظر خود را از شرکت تک اینوتر تهیه کنید. شرکت تک اینورتر ارائه کننده باکیفیت ترین و بهترین مبدل برق است. حتما قبل از خرید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و با تیم حرفه ای ما مشورت کنید تا بتوانید بهترین مدل مبدل برق را انتخاب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *