قیمت ها در حال بروز رسانی می باشد _ ثبت سفارش و خرید فقط از طریق واتساپ و تماس تلفنی امکان پذیر می باشد !!!
ارسال کالا از انبار فروشگاه به سراسر کشور
شنبه الی چهارشنبه / ساعت 10 الی 18
ارسال کالا از انبار فروشگاه به سراسر کشور

پنل خورشیدی برای باغ

پنل خورشیدی برای باغ

استفاده از پنل خورشیدی برای باغ یکی از بهترین روش‌های تامین برق است که می‌تواند بازدهی بالا و هزینه بسیار کمی را برای باغداران و صاحبان ویلا به همراه داشته اشد. باغ و ویلا مکان‌های مناسب برای رهایی از شلوغی شهر و استراحت هستند، از این رو تامین امکانات رفاهی آن‌ها می‌تواند موجب آسایش بیشتر ساکنین شود. از مهمترین مسائل برای تجهیز باغ‌ها مسئله تامین برق است. اگر شما هم قصد دارید برق مورد نیاز باغ و ویلای خود را با استفاده از پنل خورشیدی تامین کنید، تا انتهای این مقاله از تگ اینورتر همراه باشید.

پنل خورشیدی چیست؟

پنل خورشیدی یکی از اجزای اصلی سامانه تامین برق خورشیدی است که جریان الکتریکی مورد نیاز برای وسایل و تجهیزات برقی را از انرژی پاک و تجدید پذیر خورشد تامین می‌کند. به عبارتی پنل خورشیدی صفحه‌ای است که نور و انرژی خورشید را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کند. این پنل از سلول‌های خورشیدی تشکیل شده که از جنس سیلیکون هستند.

سلول‌های سیلیکونی فوتون‌ها را جذب می‌کنند. انرژی حاصل از آن‌ها باعث می‌شود الکترون‌ها مدار اتمی خود را ترک کنند و در میدان الکتریکی تولید شده توسط سلول‌های خورشیدی، آزاد شوند. سپس الکترون‌های آزاد هدایت می‌شوند و برق تولید می‌گردد. از پنل خورشیدی برای تامین برق می‌توان در مکان‌های مختلف مانند باغ و ویلا، منازل مسکونی، کارگاه‌های صنعتی و … استفاده نمود.

انواع پنل خورشیدی برای باغ

پنل های خورشیدی برای اهداف و کاربردهای مختلفی طراحی و عرضه می‌شوند و دارای انواع مختلفی هستند. به دلیل شرایط مختلف آب و هوایی مناطق مختلف و تفاوت تابش نور خورشید، مدل‌های مختلفی از این پنل طراحی شده که هر کدام مناسب یک منطقه است.

سیلیکون کریستالی ماده اصلی برای ساخت پنل های خورشیدی محسوب می‌شود که هر چقدر خلوص سیلیکون بالاتر باشد، توانایی پنل برای تبدیل نور خورشید به برق بیشتر خواهد بود. از این رو صفحات و پنل‌های مختلفی با توجه به اندازه خلوص سیلیکون، ابعاد و دیگر عوامل تولید می‌شوند.

 

 

1- پنل خورشیدی مونو کریستالی برای ویلا

در ساخت این نوع پنل خورشیدی از یک کریستال سیلیکونی خالص استفاده می‌شود که بالاترین توان الکتریکی را در خروجی ایجاد می‌نماید. این پنل‌ها به صورت گرد هستند و میله‌های کریستال سیلیکونی به شکل استوانه‌ای طراحی شده‌اند، از این رو سلول‌های خورشیدی مونو کریستالی شکلی استوانه‌ای با لبه‌های گرد دارند.

از این پنل برای تامین برق مکان‌هایی که دارای تابش آفتاب زیادی هستند، استفاده می‌شود و بازده آن 15 تا 20 درصد است. پنل خورشیدی مونو کریستالی مقدار فضای کمی نیاز دارد و مساحت کمتری را اشغال می‌کند. میانگین عمر این نوع پنل خورشیدی 25 سال است و جابه‌جایی، نصب و استفاده از آن آسان است.

قیمت این مدل پنل بالاتر از سایر مدل‌ها است و از آنجایی که از یک کریستال سیلیکونی ساخته شده است، با پوشیده شدن مقدار کمی از مساحت آن توسط برف، خاک و یا سایه ممکن است کل مدارش قطع گردد.

2- پنل خورشیدی پلی کریستالی برای باغ

برای ساخت و تولید این مدل از پنل های خورشیدی از چند کریستال سیلیکونی بهره می‌گیرند و آنها را با یکدیگر ترکیب می‌کنند. بازدهی سلول‌های پنل خورشیدی پلی کریستالی از مدل مونو کریستالی کمتر است و می‌توان آن را در حدود 13 الی 17 درصد درنظر گرفت.

پنل‌های پلی کریستالی به شکل مربعی هستند و از آرایش بلوری غیر یکنواختی از جنس سلیکون برخوردارند. رنگ این پنل‌ها به دلیل انعکاس نور به عقب، آبی به نظر می‌رسد و قیمت پایین‌تری به نسبت صفحات مونو کریستالی دارند. قدرت تحمل پنل پلی کریستالی نسبت به گرما کمتر است و همین دلیل باعث کاهش طول عمر آن می‌گردد.

این نوع پنل نیز می‌تواند در اندازه‌های کوچک و فضاهایی با مساحت کم مورد استفاده قرار بگیرد و نصب و جابجایی آن راحت و ساده است.

3- پنل خورشیدی فتوولتاییک یا فیلم نازک

این نوع پنل که با نام‌های Thin Film، TFSC و TFPV نیز شناخته می‌شود، از یک یا چند لایه نازک مواد PV یا فیلم نازک بر روی شیشه، فلز، پلاستیک و … تشکیل شده است. ضخامت فیلم‌های مورد استفاده در پنل فتوولتاییک از چند نانومتر تا چند میکرومتر متغیر است.

این مدل پنل خورشیدی بر اساس مواد سازنده فیلم نازک به انواع زیر تقسیم می‌شود:

  • یک – پنل خورشیدی فیلم نازک تلورید کادمیوم
  • دو – پنل خورشیدی فیلم نازک سیلیکون آمورف
  • سه – پنل خورشیدی فیلم نازک سلنید گالیوم ایندیوم مس

این نوع پنل خورشیدی از قیمت ارزانتر و بازدهی کمتری نسبت به نوع‌های دیگر برخوردار است و تولید آن پیچیدگی کمتری دارد. ظاهر یکنواخت این صفحات باعث زیباتر دیده شدن آنها می‌شود و بخاطر داشتن خاصیت انعطاف پذیری کاربردهای بسیاری برای پنل خورشیدی فیلم نازک وجود دارد. از دیگر مزیت‌های این نوع پنل می‌توان به مقاومت دمایی بالای آن اشاره نمود و سایه تاثیر کمی بر روی عملکرد آن دارد.

از آنجایی که نصب و استفاده از پنل خورشیدی فتوولتاییک نیاز به فضای زیادی دارد معمولا برای تامین برق مناطق مسکونی و اماکنی که مساحت کمی در اختیار دارند مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. همچنین طول عمر پنل خورشیدی فیلم نازک به نسبت مدل‌های مونو کریستالی و پلی کریd;ستالی کمتر است.

قیمت پنل خورشیدی برای باغ

قیمت پنل خورشیدی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. یکی از این عوامل مقدار برق مورد نیاز ما برای باغ و ویلا است. گاهی اوقات ما فقط به فکر تامین برق برای روشنایی ساختمان و وسایلی مانند یخچال، تلویزیون و یا شارژ تلفن‌های همراه هستیم. اما مصارف برق دیگری نیز در باغ و ویلا مانند پمپ‌های آب، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، استخر و … نیز وجود دارند. از این رو باید با توجه به نیاز خود بهترین مدل پنل خورشیدی با توان مناسب را انتخاب کنیم.

از دیگر موارد موثر بر قیمت پنل خورشیدی برای ویلا می‌توان به میزان تابش آفتاب و وضعیت آب و هوای منطقه اشاره کرد. برای هر نوع وضعیت جوی در هر منطقه‌ای یک مدل از پنل‌ها مناسب است. فضای محل نصب پنل خورشیدی نیز عامل دیگر در قیمت و خرید محسوب می‌شود. افرادی که در باغ یا ویلای خود می‌خواهند از صفحات و پنل‌های خورشیدی برای تامین برق استفاده کنند، باید مساحت لازم برای نصب را در نظر داشته باشند و مطابق با آن یکی از انواع پنل‌ها را انتخاب کنند.

علاوه بر مقدار توان پنل، وضعیت آب و هوایی و جوی، مساحت و فضای محل نصب، عوامل دیگری مانند برند تولید کننده، تعداد صفحات مورد نیاز، قابلیت چرخش پنل، نوع ضمانت و گارانتی، راندمان و طول عمر پنل نیز در قیمت آن موثر هستند.

 

 

سوالات متداول پیرامون پنل خورشیدی برای باغ

اهمیت استفاده از پنل خورشیدی برای باغ و ویلا؟

باغ و ویلا مکان‌های مناسب برای رهایی از شلوغی شهر و استراحت هستند، از این رو تامین امکانات رفاهی آن‌ها می‌تواند موجب آسایش بیشتر ساکنین شود. از مهمترین مسائل برای تجهیز باغ‌ها مسئله تامین برق است. اگر شما هم قصد دارید برق مورد نیاز باغ و ویلای خود را با استفاده از پنل خورشیدی تامین کنید

دلیل استفاده از انواع مختلف پنل های خورشیدی برای باغ چیست؟

پنل های خورشیدی برای اهداف و کاربردهای مختلفی طراحی و عرضه می‌شوند و دارای انواع مختلفی هستند. به دلیل شرایط مختلف آب و هوایی مناطق مختلف و تفاوت تابش نور خورشید، مدل‌های مختلفی از این پنل طراحی شده که هر کدام مناسب یک منطقه است.

مشاوره تخصصی در زمینه نصب پنل خورشیدی برای باغ از طریق شماره های زیر

۰۹۱۲۵۰۰۹۹۰۱ - 02133915525

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
مقاله های بیشتر
درباره تک اینورتر چه میدانید ؟
لطفا بیشتر از ما بدانید
You have no comparison lists. Add products to the comparison.